ייפוי כוח מתמשך – מה המחיר ואיך הוא מתומחר?

כשהיינו ילדים, אני זוכרת שפעמיים בשנה, לפני ראש השנה ופסח, הייתה תכונה באוויר והתרגשות רבתי בבית – אלה היו ימים בהם הייתי הולכת עם אבא ואמא לחנות בגדי הילדים השכונתית ובוחרת את מחלצות החג הקרב. לאבא שלי הייתה תכונה כזו של "להידלק" (ולהדליק אותי) על המילה האחרונה באופנת בגדי הילדים, שכמובן עלתה בהתאם. מגיל קטן צרובה לי בראש המנטרה שאם כבר רוכשים, אז את המיוחד ביותר. עד היום אני זוכרת את סנדלי הלכה הצהובים עם אבזם הזהב המנצנץ. הרגשתי כמו נסיכה מהאגדות. לפחות מפסח עד ראש השנה או עד שגדלה לי הרגל.

חליפה המותאמת ללקוח במדויק

כשהחלטתי לעשות שינוי מקצועי ולפתוח את הפרקטיקה המקצועית שלי ציירתי לי חלום – להיות משרד בוטיק לאנשים. ברוחי ראיתי את עצמי אדריכלית ייפוי הכוח המתמשך האישי של כל לקוח. לכל אדם החליפה המתאימה למבנה האישיות שלו, למידותיו הפיננסיות ולעולמו הפנימי.

ייפוי כוח מתמשך הוא לא עוד מוצר מדף, כמו בסופר. זה יותר דומה בעיני לתפירת החליפה למידותיו של הלקוח בהתאם לאירוע. או הסנדלים המתאימים אם תרצו.

אחרי מאות פגישות עם אנשים, ושיחות ארוכות עם זוגות, יחידים, אלמנים ואלמנות, רווקים ורווקות, עריריים ומרובי ילדים, זוגות פרק א', פרק ב' וזוגות חד מיניים, הבנתי שאין לקוח אחד דומה לאחר.

גם זוגות שהגיעו אליי לעשות ייפוי כוח מתמשך והצהירו בתחילת הפגישה הראשונה שהם "מקרה פשוט", “copy-paste”  אחד של השני, או שאצלם הילדים מתואמים וחושבים כמוהם, התוצר הסופי של התהליך אותו עברנו ביחד אף פעם לא דומה לתוצר של לקוח אחר, גם לא של בן הזוג.

בהתאם, תשומות הזמן וכמות הפגישות הנדרשות כדי להתאים לכל לקוח את הוראות ייפוי הכוח המתמשך המותאמות לו, משתנות. ומכאן גם השונות במחיר.

ועדת שכר טרחה של לשכת עורכי הדין המליצה על שכר טרחה התחלתי של 5000 שקלים + מע"מ לייפוי כוח מתמשך לאדם. שכר טרחה זה משקף כשבע שעות עבודת עורך דין על ייפוי כוח מתמשך (מתוך זה שלוש שעות מוקדשות לפגישות פרונטלית).

בדקו טוב מי יטפל בהסדרת עתידכם

תהליך העבודה שלי על ייפוי כוח מתמשך מתחיל בפגישת היכרות, לפניה אני שולחת ללקוחות שאלון מקדים שבניתי. מטרת השאלון המקדים היא שהלקוח יגיע עם הבנה ואג'נדה מוקדמת לגבי שלל הנושאים שחשוב ומומלץ שיקדיש להם מחשבה בעת עריכת ייפוי הכוח המתמשך. במהלך פגישת ההיכרות ולאחר מעבר משותף על השאלון, אני יודעת להעריך את שעות העבודה ותשומות הזמן הנדרשים לתהליך כתיבת ייפוי הכוח של אותו לקוח, ויכולה גם לתת הצעת מחיר מחייבת.

לאחר שנקבע שכר הטרחה ויצאנו לדרך, אני יודעת להבטיח שהתהליך שאנחנו עוברים יחד יסתיים רק אחרי שתרגישו שלמים עם המסמך, בלי קשר לשעות, טיוטות ומספר הפגישות שזה ייקח בפועל. גם אחרי שיסתיים תפקידי הפורמלי לפי החוק – כשתצטרכו סיוע, ליווי והכוונה בהפעלת ייפוי הכוח, אעמוד לצידכם ואסייע בכל, ללא עלות נוספת.

כשאתם שוקלים לערוך עבור עצמכם, או עבור הוריכם, ייפוי כוח מתמשך, ובודקים מי עורך הדין שיעבור אתכם את התהליך, חשוב לוודא שהאדם איתו תצאו למסע הסדרת העתיד יעבור איתכם על כל תחומי החיים, יברר אתכם מי אתם, מה חשוב לכם, מה הרכוש שצברתם, על מי אתם באמת סומכים ואיך הכי נכון לכתוב את הדברים עבורכם. בתוך התהליך אני משתמשת גם במומחיותי הפיננסית והפנסיונית ואני יודעת לתת לכם הכוונה לכתיבת הנחיות למיופיי הכוח איך לנהל נכון את כספכם.

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטיכם בטופס ואחזור אליכם בהקדם

    דברו איתי

    גלילה לראש העמוד
    דילוג לתוכן